Serdecznie zapraszamy na uroczystą inaugurację Międzywydziałowego Centrum Badań Witrażowych

Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z Polskim Komitetem Corpus Vitrearum i iMedius Agencją Reklamową serdecznie zapraszają na uroczystą inaugurację

Międzywydziałowego Centrum Badań Witrażowych
połączoną z promocją dwóch ostatnich tomów:

Korpusu witraży z lat 1800–1945 w kościołach rzymskokatolickich metropolii krakowskiej i przemyskiej (diecezja tarnowska i kielecka)

oraz na wykład Sarah Brown (University of York i York Glaziers Trust) p.t.

The Art of Collaboration: The conservation of York Minster’s Great East Window 2011-2017

Spotkanie odbędzie się w środę 25 kwietnia 2018 o godzinie 18:00 w Instytucie Historii Sztuki UJ, w sali im. Lanckorońskich (nr 39) na pierwszym piętrze.

Książki wydane przez iMEDIUS Agencję Reklamową powstały w ramach projektu badawczego realizowanego ze środków Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki w latach 2012-2017.

Sarah Brown, Senior Lecturer w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu w Yorku i Dyrektor York Glaziers Trust, Przewodnicząca Brytyjskiego komitetu narodowego Corpus Vitrearum, zajmuje się historią i konserwacją witraży głownie średniowiecznych i XIX-wiecznych.

Data opublikowania: 19.04.2018